Educomm
akcí
Počet právě
studujících
40
Počet
registrovaných
9477
Rozdělení
uživatelů
64% lékárníci
36% farmaceutičtí asistenti
Počet
bodů
39
Lékárnice tělem i duší. Jsem zodpovědná za řetězec 16 lékáren AVE a e-shopů Lékárna AVE CZ, SK a PL. V dnešní době je velice těžké obstát v konkurenci velkých lékárenských řetězců, konkurence je pro mě motivací. Já se však snažím být jiná. Základem úspěchu je odbornost, která jde ruku v ruce s ekonomikou lékárny.
Doc. MUDr. Jiří Slíva, Ph.D., vystudoval LF MU v Brně. Od r. 2002 působí jako odborný asistent v Ústavu farmakologie 3. LF UK v Praze, od r. 2020 je jeho přednostou. Rovněž působí jako konzultant v oblasti farmakoterapie či při schvalování a preklinickém a klinickém hodnocení léčiv. Je autorem a spoluautorem několika monografií a více než 350 odborných článků u nás i v zahraničí.
Ing. Ivan Mach, CSc. se od sedmdesátých let věnuje odborné sportovní a dietologické publicistice a lektoroval řadu odborných knižních publikací. Je autorem mnoha titulů knih, překladů, odborných publikací, článků, skript a přednášek. Působí jako lektor řady kurzů, je odborným garantem certifikovaných kurzů výživových poradců Nutris – první a nejstarší školy pro výživové poradce v ČR, kterou v r. 2004 založil. Přednášel vědeckou výživu na 1. Lékařské fakultě UK v Praze, Masarykově univerzitě v Brně a VŠ Palestra Praha.
Na e-learningovém portále Educomm jsem prezentovala přednášky na témata kompresivní terapie, enzymoterapie a zdravotní pomůcky pro imobilní pacienty. Moje specializace jsou zdravotnické prostředky, fytofarmaka a léčivé rostliny, nukleární medicína a radiofarmaka, farmakologie, kosmetologie a lékárenství. V současné době jsem odborný lektor specializačního vzdělávání a garant pro obor farmaceutický asistent za NCO NZO Brno a učím odborné předměty pro farmaceuty a zdravotnické laboranty na SZŠ a VOŠ Merhautova Brno.
Vystudoval magisterský obor farmacie na Univerzitě Karlově a poté absolvoval postgraduální studium tamtéž. 15 let byl odborným asistentem na katedře farmakognozie Farmaceutické fakulty UK. Je autorem nebo spolu-autorem cca 40 odborných a populárně vědeckých publikací. V současné době působí jako poradce v oblasti přírodních léčiv a vedoucí fytoterapeutické ordinace pro Českou fytoterapeutickou akademii v Hradci Králové.
Je lektorkou dispenzační práce a řízení klíčových procesů v lékárnách, externí lektor na Farmaceutické fakultě UK v Hradci Králové. Má za sebou 30 let téměř nepřetržité dispenzační praxe v lékárnách v Česku, souběžně i několik let manažerské práce a lektorské praxe v největších lékárenských řetězcích a v nezávislých lékárnách v Česku a na Slovensku. Od roku 2012 pracuje jako nezávislý lékárník a lektor „na volné noze“. Před několika lety se s radostí vrátila „na místo činu“ a na alma mater pracuje od té doby pravidelně jako externí lektor se zaměřením na komunikaci s pacientem v lékárně.
„Nejraději mám přednášky s paní Matuškovou, je fantastická a má i ukázky z praxe. Jinak obecně jsou dobré novinky, ráda bych více informací o léků na předpis a jejich kombinaci s volným prodejem.“
„Studuji doma na počítači. Přednášky jsou zajímavé a různorodé. A také aktuální.“
„Nejvíce se mi líbí přednášky na nové léčivé přípravky.“
„Vyhovuje mi, že mohu studovat kdykoliv a kdekoliv. Nejvíce vyhledávám témata, která uplatním při práci v lékárně a kurzy, které jsou ohodnoceny body do celoživotního vzdělávání.“
„Educomm se mi velice líbí jak jednotlivé přednášky, tak 3d kongresy. Nejvice se mi líbila přednáška Kolagen, je nutná jeho substituce? Líbí se mi přednášky o zdravé výživě. Uvítala bych na Educommu nějaké kurzy angličtiny s lékárenskou tematikou. Jediné co mi přijde slabé je Edushop.“
„Přednášky z Educommu se mi líbí , Je vždy dobré mít nový náhled jak na produkty , zopakovat si je a získat i nové informace . Témata přednášek u mne nejdou specifikovat které víc a které méně , záleží i na jejich zpracování a na přednášejícímNěkteré přednášky ,si myslím , nejsou úplně pro používání v běžné praxi v lékárně .Na co bych asi poukázala - přednášky studuji průběžně a již několikrát jsem se setkala se soutěží pro nejvíce vystudovaných přednášek v tom daném období - co mají dělat ti , kteří žádné přednášky studovat nemohou(jsou dost znevýhodnění)-ráda bych ,aby něco takového bylo i pro ty , kteří studují pravidelně.“
„Na Educommu se mi líbí možnost platit edubody, tuto možnost hojně využívám, většina přednášek je zpracována poutavě a ráda je sleduji po večerech místo televize. Nejvíce mě vždy zaujme téma ohledně zdraví dětí nebo žen. Jen tak dál!“
„Nejlepší bylo: Zasmějte se s p. Bernatským (Helathcomm Magazín). Jinak mi vyhovují přednášky, které mají uvedený i text, častokrát bývá přednáška špatně nazvučená. Studuji na PC, text je v něm nejpřehlednější. Děkuji a jsem s pozdravem.“
Publikováno: 12.06.2025
Ministr zdravotnictví představil 12. června výsledky mezinárodního projektu Patient Reported Indicator Surveys (PaRIS). Projekt mapuje zkušenosti a spokojenost chronicky nemocných pacientů s primární zdravotní péčí v 19 státech OECD (Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj). Česká republika v něm dosáhla nadprůměrných výsledků. Do šetření se zapojilo 4 136 českých pacientů ze 110 ordinací praktických lékařů. Mezi pacienty ve věku 45 let a více má 85,2 % alespoň jedno a 53,3% dvě a více chronických onemocnění. Až 96 % chronicky nemocných pacientů hodnotilo kvalitu péče v Česku jako dobrou. Češi uvádějí nadprůměrnou spokojenost s kvalitou péče, duševním zdravím i dlouhodobým vztahem se svými lékaři. Celkem 72 % českých pacientů uvedlo, že své fyzické zdraví hodnotí jako dobré či velmi dobré. Tento výsledek je mírně nad průměrem všech 19 zapojených zemí, který činí 70 %. Dále pak 87 % českých respondentů označilo své duševní zdraví za dobré. Průměr mezi zeměmi OECD činil 83 %, což řadí ČR mezi země s nejvyšší mírou spokojenosti v této oblasti. Více než čtyři z pěti osob (87 %) se třemi nebo více chronickými onemocněními v ČR uvádějí, že jejich léky byly v posledních 12 měsících zkontrolovány zdravotnickým pracovníkem, což je o 12 procentních bodů více, než činí průměr OECD. Český zdravotní systém vykazuje nadstandardní výsledky i v oblasti koordinace péče, ve schopnosti lékařů sladit péči o pacienta napříč různými službami.
Publikováno: 03.06.2025
Cena PhDr. Alice Garrigue Masarykové, udílená od roku 2022, nese jméno dcery prezidenta T. G. Masaryka, která se zasloužila o rozvoj ošetřovatelství a sociální péče u nás. Na slavnostním ceremoniálu, který se uskutečnil ve spolupráci Ministerstva zdravotnictví a Výboru pro zdravotnictví Senátu Parlamentu České republiky, předal náměstek ministra zdravotnictví Jakub Dvořáček ocenění těm, kteří svým dlouhodobým přínosem dělají dobré jméno českému ošetřovatelství. Cenu v roce 2025 získaly: prof. PhDr. Valérie Tóthová, PhD., Dr.h.c. za celoživotní akademickou a odbornou činnost v oblasti ošetřovatelství; PhDr. Martina Šochmanová, MBA za dlouholetou aktivní činnost ve vedení profesní organizace; Lenka Vaculová za výjimečné nasazení v každodenní přímé péči o pacienty, lidský přístup a trvalý přínos k důstojnosti a kvalitě poskytované zdravotní péče. Zvláštní poděkování patří rodině Jiřiny Meissnerové, která se celý profesní život s hlubokým nasazením věnovala péči o pacienty na plicním oddělení nemocnice v Krnově.