Praktický průvodce legislativou v lékárnách

Když jsem se minulý rok na kongresech Healthcomm Professional bavila s několika lékárníky o přednáškách pana Mgr. Morávka a PharmDr. Lucie Dostalíkové Dvořákové, vycítila jsem, že legislativa a zdravotnické prostředky mají podobný náboj jako písemka z matematiky (pro ty, kteří nemají rádi matematiku). Je to něco, co nechcete, ale musíte si tím projít.

O několik měsíců později, při přípravě obsahu pro portál Educomm, jsem měla jasno. Educomm je průvodcem na cestě vzděláním, a takový průvodce by měl být oporou i v méně populárních tématech a problematice spojených s lékárenskou praxí. Rozhodla jsem se vytvořit smysluplný kurz, který na jednom místě vysvětlí a shrne vše, co souvisí s problematikou legislativy zdravotnických prostředků.

Mým cílem bylo vytvořit kurz, který účastníkům předá důležité informace, aniž by se ztrácel v detailech, které jsou spíše relevantní pro právníky než pro pracovníky v lékárnách. Proto je kurz vedený formou rozhovorů mezi panem Mgr. Morávkem, který se legislativou ve zdravotnictví zabývá od vysokoškolských studií, a PharmDr. Lucií Dostalíkovou Dvořákovou, lékárnicí, která dokáže klást konkrétní otázky, jaké byste s vysokou pravděpodobností pokládali i Vy.

Během pár let své práce ve společnosti Health communication jsem se blíže s některými z Vás seznámila a zjistila jsem, že ne vždy máte čas a prostor přenést své bohaté znalosti na netrpělivé (a ne vždy dobře naložené) klienty lékáren. Osobně vnímám práci v lékárně jako krásnou pomáhající profesi, smysluplnou a důležitou, zároveň však velmi namáhavou a společností nedoceněnou.

To je dlouhý úvod k vysvětlení, že si velmi vážím všech, kteří věnují svůj volný čas dalšímu studiu. A právě proto bylo mým cílem vyvážit formální informace s praktickými radami pro život, aby byl kurz co nejvíce efektivní a abyste z něj získali ty nejdůležitější, aplikovatelné informace.

Kurz je rozdělen do čtyř dílů, každý trvá kolem 20 minut. To představuje téměř hodinu a půl nabitou nezbytnými informacemi pro Vaši praxi. Jsem hrdá, že se týmu Educomm.cz podařilo vytvořit kurz přesně podle plánu. Tento kurz Vás provede spletí legislativních předpisů a věřím, že si na závěr řeknete, stejně jako po matematické písemce: „Dal jsem to a nebylo to tak hrozné! "

Posuďte sami.

Ing. Petra Jurajdová
Projektový manažer portálu Educomm.cz

Kurz zaměřený na klíčové aspekty povinností lékárny při nakládání se zdravotnickými prostředky (ZP) dle nařízení o zdravotnických prostředcích (MDR). Průběžně projdeme důležitými předpisy a požadavky, které ovlivňují činnosti poskytovatelů lékárenské péče. Získáte praktické nástroje a cenné poznatky z oblasti evropské, reklamní a cenové regulace, které vám pomohou lépe porozumět a efektivněji pracovat se zdravotnickými prostředky v lékárenském prostředí.

Díly:

  1. Nová evropská nařízení o zdravotnických prostředcích (tzv. MDR a IVDR) + český zákon o zdravotnických prostředcích č. 89/2022 Sb. a prováděcí vyhlášky od Ministerstva zdravotnictví ČR
  2. Regulace reklamy na zdravotnické prostředky
  3. Cenová regulace zdravotnických prostředků
  4. Zákon č. 48/1997 Sb. o veřejném zdravotním pojištění

V naši produkci vznikl unikátní kurz s Mgr. Jiřím Morávkem a PharmDr. Lucií Dvořákovou Dostalíkovou. Pan Mgr. Morávek je konzultantem ve společnosti Mednez a jeho specializací je komplexní poradenství v oblasti zdravotnických prostředků. PharmDr. Dvořáková je spolumajitelka lékáren v Ostravě. Oba jsou profesionály ve svém oboru a jejich diskuse přináší vyváženou rovnováhu mezi teorií a praxí.

PharmDr. Lucie Dostalíková Dvořáková

Absolvovala farmaceutickou fakultu v Brně a poté pracovala v několika lékárnách v Ostravě.

„Po pracovní pauze z důvodu mateřské dovolené s mými dvěma super kluky jsme se s kolegou rozhodli vydat na cestu podnikání a do dnešních dnů provozujeme dvě lékárny. I když mě občas některé provozní věci unavují, práci bych neměnila. Dává mi totiž smysl, a to je pro mne to zásadní.  Snažím se na sobě pracovat, abych každý den byla lepší verzí svého já.“

Mgr. Jiří Morávek
zakladatel a CEO

Jiří se již během svého studia na vysoké škole intenzivně věnoval právním a také finančním otázkám zdravotnictví. Působil jako právní konzultant ve zdravotnickém ambulantním zařízení, kde nasbíral i praktické zkušenosti. V roce 2019, po absolvování právnické fakulty, začal pracovat pro společnost, která se specializovala na komplexní poradenství v oblasti zdravotnických prostředků. Zde se zaměřoval hlavně na regulatorní a úhradová specifika zdravotnických prostředků a na tato témata uspořádal několik přednášek a seminářů. V současnosti se věnuje také regulaci reklamy na zdravotnické prostředky, podmínkám oprávnění k poskytování zdravotních služeb a auditů v oblasti správné distribuční a skladovací praxe

Cena kurzu je 2.000 Kč při koupi celého kurzu.
Cena dílu je 600 Kč.
Tento kurz není možné hradit Edubody.
V ceně celého kurzu je zahrnuto

  • 4. díly kurzu
  • Neomezený počet zhlédnutí uživatelem
  • Prezentace ke stažení
  • Možnost položit dotazy k tématu lektorům pomocí emailu přes Educomm.cz

Ke kurzu je možné stáhnout prezentaci, kterou můžete využít jako návodného průvodce pro praxi.

 

Pro možnost nákupu nebo sledování se přihlašte


Zapomenuté heslo

Pokud u nás nemáte založený účet, zaregistrujte se.