Educomm
akcí
Počet právě
studujících
52
Počet
registrovaných
9447
Rozdělení
uživatelů
64% lékárníci
36% farmaceutičtí asistenti
Počet
bodů
27
Je lektorkou dispenzační práce a řízení klíčových procesů v lékárnách, externí lektor na Farmaceutické fakultě UK v Hradci Králové. Má za sebou 30 let téměř nepřetržité dispenzační praxe v lékárnách v Česku, souběžně i několik let manažerské práce a lektorské praxe v největších lékárenských řetězcích a v nezávislých lékárnách v Česku a na Slovensku. Od roku 2012 pracuje jako nezávislý lékárník a lektor „na volné noze“. Před několika lety se s radostí vrátila „na místo činu“ a na alma mater pracuje od té doby pravidelně jako externí lektor se zaměřením na komunikaci s pacientem v lékárně.
Vystudoval magisterský obor farmacie na Univerzitě Karlově a poté absolvoval postgraduální studium tamtéž. 15 let byl odborným asistentem na katedře farmakognozie Farmaceutické fakulty UK. Je autorem nebo spolu-autorem cca 40 odborných a populárně vědeckých publikací. V současné době působí jako poradce v oblasti přírodních léčiv a vedoucí fytoterapeutické ordinace pro Českou fytoterapeutickou akademii v Hradci Králové.
Ing. Ivan Mach, CSc. se od sedmdesátých let věnuje odborné sportovní a dietologické publicistice a lektoroval řadu odborných knižních publikací. Je autorem mnoha titulů knih, překladů, odborných publikací, článků, skript a přednášek. Působí jako lektor řady kurzů, je odborným garantem certifikovaných kurzů výživových poradců Nutris – první a nejstarší školy pro výživové poradce v ČR, kterou v r. 2004 založil. Přednášel vědeckou výživu na 1. Lékařské fakultě UK v Praze, Masarykově univerzitě v Brně a VŠ Palestra Praha.
Na e-learningovém portále Educomm jsem prezentovala přednášky na témata kompresivní terapie, enzymoterapie a zdravotní pomůcky pro imobilní pacienty. Moje specializace jsou zdravotnické prostředky, fytofarmaka a léčivé rostliny, nukleární medicína a radiofarmaka, farmakologie, kosmetologie a lékárenství. V současné době jsem odborný lektor specializačního vzdělávání a garant pro obor farmaceutický asistent za NCO NZO Brno a učím odborné předměty pro farmaceuty a zdravotnické laboranty na SZŠ a VOŠ Merhautova Brno.
Lékárnice tělem i duší. Jsem zodpovědná za řetězec 16 lékáren AVE a e-shopů Lékárna AVE CZ, SK a PL. V dnešní době je velice těžké obstát v konkurenci velkých lékárenských řetězců, konkurence je pro mě motivací. Já se však snažím být jiná. Základem úspěchu je odbornost, která jde ruku v ruce s ekonomikou lékárny.
Doc. MUDr. Jiří Slíva, Ph.D., vystudoval LF MU v Brně. Od r. 2002 působí jako odborný asistent v Ústavu farmakologie 3. LF UK v Praze, od r. 2020 je jeho přednostou. Rovněž působí jako konzultant v oblasti farmakoterapie či při schvalování a preklinickém a klinickém hodnocení léčiv. Je autorem a spoluautorem několika monografií a více než 350 odborných článků u nás i v zahraničí.
„Nejraději mám přednášky s paní Matuškovou, je fantastická a má i ukázky z praxe. Jinak obecně jsou dobré novinky, ráda bych více informací o léků na předpis a jejich kombinaci s volným prodejem.“
„Studuji doma na počítači. Přednášky jsou zajímavé a různorodé. A také aktuální.“
„Nejvíce se mi líbí přednášky na nové léčivé přípravky.“
„Vyhovuje mi, že mohu studovat kdykoliv a kdekoliv. Nejvíce vyhledávám témata, která uplatním při práci v lékárně a kurzy, které jsou ohodnoceny body do celoživotního vzdělávání.“
„Educomm se mi velice líbí jak jednotlivé přednášky, tak 3d kongresy. Nejvice se mi líbila přednáška Kolagen, je nutná jeho substituce? Líbí se mi přednášky o zdravé výživě. Uvítala bych na Educommu nějaké kurzy angličtiny s lékárenskou tematikou. Jediné co mi přijde slabé je Edushop.“
„Přednášky z Educommu se mi líbí , Je vždy dobré mít nový náhled jak na produkty , zopakovat si je a získat i nové informace . Témata přednášek u mne nejdou specifikovat které víc a které méně , záleží i na jejich zpracování a na přednášejícímNěkteré přednášky ,si myslím , nejsou úplně pro používání v běžné praxi v lékárně .Na co bych asi poukázala - přednášky studuji průběžně a již několikrát jsem se setkala se soutěží pro nejvíce vystudovaných přednášek v tom daném období - co mají dělat ti , kteří žádné přednášky studovat nemohou(jsou dost znevýhodnění)-ráda bych ,aby něco takového bylo i pro ty , kteří studují pravidelně.“
„Na Educommu se mi líbí možnost platit edubody, tuto možnost hojně využívám, většina přednášek je zpracována poutavě a ráda je sleduji po večerech místo televize. Nejvíce mě vždy zaujme téma ohledně zdraví dětí nebo žen. Jen tak dál!“
„Nejlepší bylo: Zasmějte se s p. Bernatským (Helathcomm Magazín). Jinak mi vyhovují přednášky, které mají uvedený i text, častokrát bývá přednáška špatně nazvučená. Studuji na PC, text je v něm nejpřehlednější. Děkuji a jsem s pozdravem.“
Publikováno: 10.04.2025
Zveme vás na další, tentokrát tematický online kongres z dílny Healthcomm Professional. Hlavním tématem bude SENIOR jako specifický pacient v lékárně, ale dozvíte se spoustu dalších zajímavých informací. Kongres bude přístupný 30 dní v období od 7. 5. 2025 do 5. 6. 2025. Budete mít opět možnost vystudovat odborné přednášky akreditované u ČLnK, ČKFA, POUZP a SKMTP a získat tak nejen nové poznatky pro praxi, ale také bodové ohodnocení do systému celoživotního vzdělávání. Akce je určena lékárníkům, farmaceutickým asistentům a dalším nelékařským profesionálům z ČR a SK. Přednášky si připravili: prof. MUDr. Eva Topinková, CSc., RNDr. Pavel Suchánek, doc. MUDr. Iva Holmerová, PharmDr. Marek Lžičař, PharmDr. Jana Matušková a další osobnosti farmacie a medicíny. Registrace je již spuštěna: https://www.healthcomm.cz/okjaro/
Publikováno: 07.04.2025
Odstartoval další, již 24. ročník prestižní oborové soutěže Sestra roku. Přihlašování kandidátů je možné prostřednictvím webu soutez-sestraroku.cz či e-mailem na registrace@soutez-sestraroku.cz.
Publikováno: 04.04.2025
Od začátku ledna bojují němečtí, rakouští, maďarští a slovenští veterináři s extrémně nakažlivým virem slintavky a kulhavky. Od 26. března, kdy se potvrdila nákaza v chovu tří tisíc kusů skotu v Maďarsku a následně na konci března i na Slovensku, zavádí čeští veterináři ochranná opatření. Do Česka se nesmí dovážet skot, ovce, kozy, prasata a další druhy zvířat vnímavých ke SLAK z Maďarska, Slovenska a částí Rakouska. Týká se to také jakýchkoliv živočišných produktů, včetně krmiv nebo sena. Nově Státní veterinární správa (SVS) zpřísňuje od 4. dubna 2025 podmínky vjezdu vozidel nad 3,5 tuny do ČR z SK. Nákladní vozidla bez rozdílu vezeného nákladu budou moci pro vjezd na území ČR použít pouze pět hraničních přechodů se Slovenskem. Všechna vozidla nad 3,5 tuny zde budou podrobena dezinfekci. Také se dočasně omezuje provádění kontrol vyžadujících vstup veterinárních inspektorů do českých chovů hospodářských zvířat jen na neodkladné případy. SLAK je sice považována za zoonózu, nicméně výskyt nemoci u člověka je velmi vzácný. Aktuální informace k nákaze včetně platných mimořádných veterinárních opatřeních, třeba zákazu vstupu do některých obor nebo ZOO koutků, jsou k dispozici na webu SVS.